Dr. Aydın Yılmaz 2018-06-02T14:57:24+0300 2018-05-25T23:50:28+0300

Daha Canlı ve Güçlü Saçlar İçin, Saç Mezoterapisi Yöntemi

Saç mezoterapisi uygulaması, saç köklerine ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin enjekte edilmesidir. Saç mezoterapisi uygulaması ile saç kökleri uyarılır, saç dökülmesi önlenir ve yeni saçların çıkması sağlanır.

Kadın ve erkek fark etmeksizin her yaştan birey saç dökülmesi problemi yaşıyor. Hormonal nedenler, mevsim geçişleri, sağlıksız beslenme, stres gibi birçok faktör saçların zayıflamasına ve ölmesine neden oluyor.

Saç dökülmesi ilerleyen dönemlerde kalıcı saç kayıplarına neden olabiliyor. Bu da kişinin sosyal yaşantısında problemler yaşamasına ve psikolojik sorunlara sebebiyet verebilir.

Saç mezoterapisi uygulaması ile saçlarınızı güçlendirirken, saç dökülmesini de engelleyebilirsiniz.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi, saç derisinde epidermal tabakanın 2-3 mm altındaki mezoderm katmanına yapılan uygulamadır. Saç köklerinin gelişmesi için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasitle mikroenjeksiyon iğneler yardımıyla saç folliküllerine enjekte edilir. Saç mezoterapisi uygulaması sayesinde saç kökleri beslenir ve canlanır.

Kimler saç mezoterapisi yaptırabilir?

Vücut gelişimini tamamlamış, saç dökülmesi yaşayan herkes cinsiyet ve yaş fark etmeksizin saç mezoterapisi yaptırabilir.

Saç derisindeki vitamin eksikliğinden kaynaklı yaşanan saç seyrelmeleri ve dökülmelerinde saç mezoterapisi uygulaması ile gerekli maddeler enjekte edilip saç güçlendirilir.

Mevsim geçişleri, yaşanan ani şoklar, stres, yanlış beslenme, ani kilo kayıpları, hamilelik gibi nedenlerden ötürü yaşanan saç dökülmeleri de yine saç mezoterapisi uygulaması ile tedavi edilebilir.

Saç mezoterapisi tedavisi, genetik nedenlerden ötürü saç kayıpları yaşanan kişilere de uygulanabilir. Ancak kalıtsal saç dökülmesinin kalıcı bir tedavisi olmadığından dökülme hızını ve oranını azaltacaktır.

Saç mezoterapisinin faydaları nelerdir?

  • Saç mezoterapisi uygulaması saç dökülmesini önleyici olmasının yanı sıra, saç köklerini canlandıran ve saçı koruyan bir tedavidir.
  • Saç mezoterapisi uygulaması yaptırarak tek seanstan itibaren saçlarınızın güçlendiğini gözlemleyebilirsiniz.
  • Saç mezoterapisi tedavisi ile saç derisi beslenir. Bu sayede yeni çıkacak olan saçlar çok daha sağlıklı ve canlı olacaktır.
  • Mezoterapi uygulaması yapılan saçlar kalınlaşır, parlar ve canlanır.
  • Mezoterapi uygulaması sayesinde saç pigmentleri uyarılır. Saç rengi korunur ve saçın erken beyazlaması engellenir.
  • Saç köklerine ihtiyacı olan vitamin ve mineraller sağlanır. Bu sayede saç dökülmesi engellenir.
  • Saç mezoterapisi medikal bir uygulama olup, cerrahi bir operasyon değildir. Bu nedenle herhangi bir ağrı, acı ve alerjik reaksiyona neden olmaz.
  • Uygulama sırasında herhangi bir kesi açılmadığı için ameliyat izi kalmaz.
  • Saç mezoterapisi tedavisi seanslar şeklinde yapılır ve uygulama sonrasında dinlenme gerektirmez. Tedaviden hemen sonra rutin günlük yaşantınıza dönüş yapabilirsiniz.
  • Saç mezoterapisi ile boya, ısıyla çalışan saç şekillendiriciler, saç jölesi gibi uygulamaları ile yıpranmış olan saçlar tek seansta onarılmış olur.

Saç mezoterapisi kaç seans yapılmalıdır?

Saç mezoterapisi işlemi 4-8 seans arasında yapılabilir. Uygulamanın kaç seans yapılacağı kişinin saç yapısına ve ihtiyacına göre değişir. Saç mezoterapisi uygulamasından önce kişinin saç yapısı analiz edilir ve uygulamanın kaç seans yapılacağı belirlenir. Mezoterapi uygulamasının kaç seans yapılacağında saç telinin yapısı, kalitesi, dökülme derecesi gibi etmenler göz önünde bulundurulur. 

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç kökünün ihtiyacı olan çeşitli vitamin, mineral ve aminoasitler bir araya getirilir. Bu karışım ince yapıda steril bir iğne ile, sağ derisindeki yağ ve doku tabakasının arasındaki bölgeye enjekte edilir. Saç mezoterapisi işlemi 4-8 seans arasında uygulanmaktadır ve 1 seans yaklaşık 30 dakika sürer.

Saç mezoterapisi etkilerini, uygulamadan yaklaşık 5 hafta sonra göstermeye başlayacaktır. Saç derisine enjekte edilen sıvılar doğal vitamin ve mineraller olduğundan herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz. 

Kimler saç mezoterapisi yaptıramaz?

Hamileler, yeni doğum yapmış kadınlar, kronik ve immünolojik rahatsızlıklara sahip kişiler, kanser hastaları, bulaşıcı hastalıklara sahip kişiler saç mezoterapisi yaptırmamalıdır.

Antikoagülan yani kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler, şeker ve tansiyon rahatsızlıkları olanlar ise saç mezoterapisi işlemini doktor kontrolünde gerçekleştirmelidir.

Saç mezoterapisi fiyatları

Saç mezoterapisi uygulaması fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Enjekte edilen vitaminlerin miktarı ve saçın ihtiyacına bağlı olarak kullanılan diğer besin içerikleri mezoterapi uygulaması etkileyen faktörlerdendir. Uygulanacak mezoterapi seanslarının süresi ve sayısı tedavinin fiyatını arttıracaktır.

Saç mezoterapisi uygulamasında cerrah ve hastane seçimi de son derece önemlidir. Uygulamanın yapılacağı hastanenin ya da saç ekim merkezinin steril polikliniklere sahip, son teknoloji saç analizi cihazları ve kaliteli enjeksiyon ürünleri kullanan bir merkez olması gerekir.

Saç mezoterapisi kliniği seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Saç mezoterapisi işlemi yapacak kişinin alanında uzman bir plastik cerrah olması gerekir. Mezoterapi işleminde enjekte edilen içerikler kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle plastik cerrahınızın gerekli analizleri yapıp, doğru formülasyona ulaşması gerekir.

Tecrübeli bir plastik cerrah ile birkaç seansta istenilen sonuca ulaşabilirken, enjeksiyonun yetersiz yapıldığı durumlarda fazladan seans yaptırmanız gerekebilir.

Bu da hem zaman hem de maddi olarak zarar etmenize neden olacaktır. Bu nedenle saç mezoterapisi tedavisi yaptırırken istenilen fiyata değil de enjekte edilecek maddelerin kaliteli oluşuna, işlemi uzman ve tecrübeli bir plastik cerrahın yaptığına, uygulamanın steril bir hastane özen gösterin.

Kaynak: Estecenter

Henüz yorum yazılmamış.

Bir cevap yazın

Metabolizmayı Hızlandırmak
Metabolizma Hızlandırma Yolları Nelerdir?

Metabolizma, insan vücudunun temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yakılan enerji miktarıdır. Metabolizmanın hızı, gün içinde yenilen yiyeceklere ve yapılan fiziksel hareketlere göre yavaş veya...

Kapat